Αρχική σελίδα » Προβολή Δράσης

Προβολή Δράσης

09.06.2011

4ο Διεθνές Συμπόσιο για τη Συμβουλευτική Ομηλίκων

23 και 24 Ιουνίου 2011 στο κτίριο “Κωστής Παλαμάς” (Σίνα 48 και Πανεπιστημίου)

Το Εργαστήριο Ψυχολογικής Συμβουλευτικής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Αθηνών και το Συμβουλευτικό Κέντρο Ομηλίκων του Τμήματος Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία διοργανώνουν το 4ο Διεθνές Συμπόσιο για τη Συμβουλευτική Ομηλίκων.

Το Συμπόσιο θα πραγματοποιηθεί στις 23 και 24 Ιουνίου 2011 στο κτίριο “Κωστής Παλαμάς” (Σίνα 48 και Πανεπιστημίου).

Θα παρουσιαστούν προγράμματα συμβουλευτικής ομηλίκων σε ακαδημαϊκά πλαίσια, καθώς και νέες τάσεις και εξελίξεις σε διεθνές επίπεδο και οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν εξειδικευμένα εργαστήρια.

Το Συμπόσιο αποτελεί έναυσμα για δημιουργία και διεύρυνση προγραμμάτων συμβουλευτικής ομηλίκων σε πανεπιστημιακά τμήματα σε όλη την Ελλάδα.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στη σελ. http://www.mpes.uoa.gr/peer2011

Σημαντικό: Η δικτυακή πλατφόρμα  mpes, είναι ΑΝΕΝΕΡΓΗ  απο τον Ιανουάριο του Ακαδημαϊκού έτους 2013, εξαιτίας της έλλειψης χρηματοδότησης του Εργαστηρίου Ψυχολογικής Συμβουλευτικής Φοιτητών.