Αρχική σελίδα » Προβολή Δράσης

Προβολή Δράσης

22.03.2011

Ημερίδα με θέμα: "Πανεπιστήμιο χωρίς κάπνισμα"

17 Μαρτίου 2011 και ώρα 10π.μ. Νέο Αμφιθέατρο, Πανεπιστημίου 30.

Ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με το Εργαστήριο Ψυχολογικής Συμβουλευτικής Φοιτητών του Πανεπιστημίου Αθηνών σας προσκαλεί στην Ημερίδα «Πανεπιστήμιο χωρίς Κάπνισμα», η οποία διοργανώνεται στο πλαίσιο του Προγράμματος «Πρόληψη και Αντιμετώπιση της Καπνιστικής Συνήθειας στο Φοιτητικό πληθυσμό».

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 17 Μαρτίου 2011 και ώρα 10 π.μ στο Νέο Αμφιθέατρο του Πανεπιστημίου Αθηνών, Πανεπιστημίου 30.

Στόχος της εκδήλωσης είναι, αφενός η ενημέρωση του κοινού για τις δράσεις που έχουν αναπτυχθεί ώστε να προσφερθεί άμεση ενημέρωση και αποτελεσματική υποστήριξη σε φοιτητές που επιθυμούν να απαλλαγούν από την καπνιστική συνήθεια, αφετέρου την ευαισθητοποίηση όσο το δυνατόν μεγαλύτερης μερίδας φοιτητών απέναντι στο θέμα του καπνίσματος.

Η εκδήλωση «Πανεπιστήμιο χωρίς Κάπνισμα» είναι ανοιχτή στο κοινό, και μπορούν να παρευρεθούν όλοι οι ενδιαφερόμενοι.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στη Γραμματεία της Ημερίδας:

Εργαστήριο Ψυχολογικής Συμβουλευτικής Φοιτητών - Φιλοσοφική Σχολή, 5ος όροφος, Γραφείο 511, Πανεπιστημιούπολη

τηλ: 210-7277554

Ώρες επικοινωνίας: Δευτέρα - Παρασκευή, 10.00-15.00

Σημαντικό: Αυτήν την περίοδο δεν προσφέρεται καμία εκδήλωση.

Το πρόγραμμα της ημερίδας